СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Ср Окт 13, 2010 12:04 am

avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Ср Окт 13, 2010 5:44 am

11-10-2010 | ИНФОРМАЦИЯ ЗА МЕДИИТЕ

Насрочената контролна среща за 12 октомври (вторник)от 15.00 ч. в град Сливница между отборите на Сливнишки герой и Славия се отлага поради промяна в тренировъчната програма на белите за мача от 10-ия кръг в неделя във Варна срещу Черно море...

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Ср Окт 13, 2010 6:12 pm

Что контрольный матч с командой Сливнишки Герой отменен из-за усиленной подготовки Славии к календарному матчу с Черно Море.))))

Дяков и Мансаров пропускат гостуването на Славия във Варна

Израелският полузащитник Том Мансаров, както и десният бранител Богомил Дяков, ще пропуснат гостуването на Славия във Варна тази неделя.
Мансаров получи мускулна травма на последната тренировка и няма да играе със сигурност в двубоя от 10-ия кръг.
още по темата

Богомил Дяков страда от контузия в бедрото и не игра в последните мачове. Оплакването му е заради разкъсване на бедрен мускул, което бе установено след победата над ЦСКА с 1:0.
При отсъствието на Мансаров в средата на терена старши треньорът на белите Емил Велев има две опции. Утре и в събота той ще избира между Николай Дюлгеров и Стефан Киков.
И двамата имат своите преимущества за този мач, а както е известно игрището на Черно море не се слави с особено качество, а и този тим предпочита единоборствата пред техничната игра.
Все още не е ясно кой ще заеме мястото на десния бек. Славия заминава в събота след тренировката със самолет за Варна, а там ще ги чака клубния автобус.
Преди мача Славия заема 5-о място в класирането с 18 точки, а моряците се нареждат на 9-а позиция с 12.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Окт 17, 2010 3:53 am

Трима играчи на Черно море до последно под въпрос за мача със Славия

Трима футболисти на Черно море - Станислав Стоянов, Тодор Колев и Янчо Андреев, до последно са под въпрос за срещата срещу Славия в неделя, съобщиха от пресслужбата на варненския клуб.
Станислав Стоянов тренира по индивидуална програма и се възстановява от растежение. Тодор Колев късно вчера е преминал образна диагностика и днес се очакват резултатати от нея.

По предварителни данни контузията му в коляното не е най-тежката.
Янчо Андреев също има проблеми с коляното. Останалите футболисти на отбора са здрави и тренират.
Отборът тренира днес на стадиона под "Аспарухов мост", за да се запази терена на "Тича", въпреки че игрището в южния варненски квартал също е в доста лошо състояние.
Утре играчите също имат едно занимание там от 15:00 часа, след което отборът се качва на лагер преди двубоя със столичани.
Срещата е в неделя от 15:00 часа на стадион "Тича".

Визитна картичка
Начало: Създаден е на 18 февруари 1945 г. - след обединение на спортните клубове Тича (1914 г., до 21 януари 1919 г. - Река Тича) и Владислав (1 май 1921 г.).

Имена: ТВ 45 (от 1945 до 1947 г.), ТВП (от 1947 г. - след обединение с Приморец), Ботев (от 1948 до 1949 г.), Ботев при ВМС (от 1949 до 1950 г.), ВМС (от 1950 до 1955 г.), СКНА (от 1956 до 1957 г.), АСК Ботев (от 1957 до 1959 г.), АСК Черно море (от 1959 г. - след обединение с Черно море, физкултурно дружество създадено през 1957 г., след периода на доброволните спортни организации), Черно море (от 1964 до 1969 г.), ФСФД Черно море (от 1969 г. - след обединение с Академик). През 1985 г. на основата на едноименното флотско-студентско физкултурно дружество се образува футболен клуб Черно море, който започва да се развива самостоятелно.

Клубни цветове: зелен, бял и син.

Прозвище: “моряците”.

Адрес: Варна 9010, ул. ”Никола Вапцаров” 9, ст. ”Тича”.
Телефон: (+359 52) 302243.
E-mail: pfk_chernomore@abv.bg.

Клубни върхове:
седмо място във вечната ранглиста на “А” група (от 2000 до 2003 г. - Висша професионална футболна лига).
трето място в “А” група: 1953 (като ВМС) и 2008/09 г.
два пъти финалист в турнира за Националната купа: по това време официалното й наименование е Купа на България - 2005/06 и 2007/08 г.
финалист в турнира за Купата на Съветската армия (като второстепенен турнир): 1984/85 (като ФСФД Черно море) и 1987/88 г.
първи кръг в турнира за Купата на УЕФА: 2008/09 г.

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Окт 17, 2010 8:14 pm

И опять, как и в Бургасе, надо на первых минутах пропустить... cenc twodown dash2

2-1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Георгий Иванов, 56 минута!!!!!!!! Вперед, слависты!!!!!!!!!!!!!!!!

Черно море - Славия 3:2

1:0 - Д.Георгиев (4), 1:1 -Генев (47), 1:2 - Г.Иванов (56), 2:2 - Г. Илиев (69), 3:2 - Александров (87)

Жълти картони: Киков, Петков, Дениран, ПеевХристов

Червени картони - Галин Иванов, Дениран

Славия: Кунчев, Дреновички, Генев, Дениран, Петков, Киков (48 - Р.Димитров), Г.Иванов, Коле, Христов, Пеев

В групата за мача: Ем.Петров, Барбоса, Сп.Георгиев, Цачев

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Пн Окт 18, 2010 12:17 am

Черно море надви Славия с 3:2 в инфарктен мач

Черно море победи драматично Славия с 3:2 в дербито на 10-ия кръг на "А" група. Резултатният двубой, който се игра в морската ни столица Варна, бе динамичен и изпъстрен с вълнуващи ситуации.

Доста работа имаше и главният съдия Георги Йорданов, който в 80-ата минута изгони Адемар от Черно море и Галин Иванов от Славия с директни червени картони. Той показа и трети червен картон, като изгонен от полето беше Виктор Дениран. Освен това към рефера на два пъти имаше и претенции от страна на "белите" за неотсъдена дузпа.