Те более, кроме безоговорочного лидера Литекса, со всеми остальными можно играть.

avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Авг 01, 2010 4:11 am

31-07-2010 | Славия - Калиакра 0:1

Славия загуби с 0:1 от абсолютния новак в елита Калиакра (Каварна). Това стана с гол без голова ситуация още в 5-а минута и след безсилие на белите за вкарат поне един гол през останалите 85 минути. Фалстарт направи новият старши треньор на белите Емил Велев и неговия щаб, въпреки добрата подготовка и поредицата контроли, които отборът игра преди началото на първенството.

На вратата отново застана националът на Алжир с френски паспорт Раис Мболи, който не участва в подготовката на тима и не игра в нито една от контролите.За първи път бялата фланелка облякоха Виктор Генев, Иван Цачев, юношата Спас Георгиев и Антонио Павлов. За първи път за Славия в официален мач игра и Илия Илиев след "сагата" му със Сливен.

Славия - Калиакра 0:1

0:1 - Филипов (5)

Жълти картони: Дреновички, Павлов

Славия: Мболи, Дяков, Петков, Дреновички, Генев, Дюлгеров (46 - Илиев), Димитров, Цачев (70 - Павлов), Пеев, Жуниор, Г. Иванов (46 - Спас Георгиев)

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Авг 08, 2010 3:08 pm

07-08-2010 | Миньор - Славия 1:2

Славия спечели с 2:1 гостуването си срещу Миньор,. Мачът се игра на стадион Осогово в Кюстендил, белите успяха да обарнат резултата от 0:1 до 2:1 в своя полза. С два първи гола за новопривлечените Иван Цачев и Николай Божов ( дебют с бялата фланелка в официален мач) Славия спечели първите си 3 точки и накара привържениците си да вярват, че загубата в първия кръг у дома от Калиакра е била чиста случайност.

Срещу Миньор Емил Велев заложи на няколко млади играчи, които той използва в състава по различно време. На вратата за първи път застана юношата Стефано Кунчев, който замени Раис Мболи, отново привикан при националите на Алжир за контрола срещу Габон в сряда. Цяло полувреме на терена бе Спас Георгиев, утвърждава се на титурялно място Атанас Дреновички. В групата за мача не беше Галин Иванов (контузия в коляното) и възстановяващият се Тодор Колев. Защитникът Жозеф Ренет, макар че тренира с отбора през седмицата, не бе в групата за мача в Кюстендил. Все още не е картотекиран Том Машрав, преминал в Славия от израелски отбор, но притежаващ български паспорт.

Миньор - Славия 1:2

1:0 - Хазуров (45), 1:1 - Цачев (70), 1:2 - Божов (74)

Жълти картони: Генев, Дреновички, Дюлгеров, Димитров

Славия: Кунчев, Дяков, Генев, Дреновички, Петков, Дюлгеров, Димитров, Алберони (.46 - Георгиев), Жуниор (61 - Божов), Илиев, Пеев (65 - Цачев)

В групата за мача: Ем.Петров, Богданов, Рангелов, Павлов.

bravo bravo bravo bravo Good

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Пн Авг 16, 2010 4:07 pm

15-08-2010 | Славия - Берое 1:2

Славия записа втора домакинска загуба от три кръга в новото първенство. На своя стадион белите отстъпиха с 1:2 пред Берое в мач, в който не бяха по-слабият отбор, но не можаха да вкарат своите положения. Обратно, Берое постигна два гола без усилие - първият бе автогол на Петков, който след центриране отклони топката в мрежата зад Кунчев, а вторият стана след груба грешка на Генев и вратаря Кунчев, която позволи на Бачев от 5 метра да донесе трите точки за своя отбор.

Мач под номер 200 с бялата фланелка в "А" група игра Йордан Петков, за първи път през това първенство Виктор Дениран започна като титуляр, Даниел Пеев отбеляза своя втори гол за Славия.

Славия - Берое 1:2

0:1 - Петков (23-автогол), 1:1 - Пеев (72 - дузпа), 1:2 - Бачев

Жълти картони: Генев, Илиев, Божов

Славия: Кунчев, Дяков, Петков, Дениран (65 - Цачев), Генев, Дюлгеров (46 - Георгиев), Димитров, Илиев, Божов, Жуниор (46 - Г.Иванов), Пеев

В групата за мача: Ем. Петров, Богданов, Дреновички, Алберони.

иероглиф
avatar

Награды :

Ну и начало...

два матча на своем поле влететь болотным командам.

Шок.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Пн Авг 16, 2010 9:00 pm

ДОТЧЕВ ПОДАЛ В ОТСТАВКУ С ПОСТА ГЛАВНОГО ТРЕНЕРА СОФИЙСКОГО ЦСКА

Главный тренер софийского ЦСКА Павел Дотчев принял решение подать в отставку со своего поста, сообщает Reuters. Этот шаг объясняется провальным стартом его подопечных в текущем розыгрыше чемпионата Болгарии, в котором армейцы в трех играх сумели набрать всего одно очко. Напомним, что Дотчев встал у руля команды в мае этого года, подписав с ЦСКА двухлетний контракт.

"В моей работе столкнулся с многочисленными трудностями и препятствиями. Не ощущал никакой поддержки, но ухожу с высокоподнятой головой", - заявил Дотчев.

21-08-2010 | Пирин - Славия 0:2

Славия спечели срещу Пирин в Благоевград и това бе втората победа на отбора като гост в това първенство. Двете загуби досега обаче бяха допуснати на стадиона в Овча купел, нещо, което не се бе случвало със Славия през първите 4 кръга от шампионата от сезон 1998 - 99 г. насом. Два гола вкара Николай Божов, той можеше да направи и хеттрик, но пропусна чудесни подавания на Галин Иванов и Радослав Димитров. С бялата фланелка дебютира привлеченият от израелския Рамат Ашарон Том Маншаров. Този млад полузащитник има български паспорт, родителте му са родени в България. Том, засега, не говори български език. За Славия в шампионатен мач дебютира и юношата Радослав Василев.

Пирин - Славия 0:2

0:2 - Божов (53 - дузпа, 64)

Жълт картон: Галин Иванов

Славия: Кунчев, Дяков, Петков, Дениран, Генев, Илиев (88 - Р.Василев), Божов, Пеев, Маншаров (74 .- Павлов), Цачев (58 - Р.Димитров), Г. Иванов

28-08-2010 | Славия - Локомотив (Пд) 2:1

Славия спечели с 2:1 срещу Локомотив (Пд) и това бе първата победа на белите на техния стадион от началото на новия шампионат. Единия от двата гола вкара Николай Божов, който в 4 мача вече има 4 попадения и се изявява като основен голмайстор на отбора. Традиционният реализатор(53 гола досега за Славия) Тодор Колев за първи път в новото първенство се появи в игра. Той влезе в 46-а минута като резерва, но се постара доста и остави добри впечатления. Втори гол в първенството вкара Даниел Пеев, той реализира хладнокръвно дузпата за 1:1. Преди един кръг Пеев вкара дузпа и срещу Берое, но тогава Славия загуби с 1:2. Странни бяха повечето отсъждания на главния рефер Николай Йорданов. Нашият топсъдия се обърка и вместо истинската дузпа в полза на белите за спъване на Галин Иванов, той отсъди наказателен удар, без да е налице нарушение срещу Иван Цачев. Отново като титуляр започна Том Маншаров, явно е, че старши треньорът Емил Велев ще разчита в средата на терена на качествата на израелеца с български паспорт.

Славия - Локомотив (Пд) 2:1

0:1 - Лазаров (36), 1:1 - Пеев (45 - дузпа), 2:1 - Божов (58)

Жълти картони: Кунчев, Г. Иванов, Пеев, Илиев

Славия: Кунчев, Дяков, Генев, Дениран, Петков, Мансаров (46 - Колев), Г. Иванов, Пеев, Божов (88 - Василев), Илиев, Цачев (58 - Р.Димитров)

31-08-2010 | Промени в състава

С решение на ръководството на ПФК Славия вратарят Раис Мболи бе преотстъпен на ЦСКА до Нова година, ако за него след това има оферти от друг клуб, роденият в Париж френски гражданин Мболи, национал на Алжир (майка от Алжир, баща от Конго) може да напусне Славия.

Нападателят Георги Христов, юноша на Марица (Пд), преминал през Ботев (Пд), Левски и Висла (Краков), вече е играч на Славия. Той облече бяла фланелка с № 9 и започна тренировки с първия състав. Най-вероятно Христов ще се появи на терена още в контролата със Спортист (Своге), планирана за 2 септември (четвъртък) от 17.30 ч. на стадион "Славия".

На 3 септември (петък) на Славия за приятелски мач ще гостува Доростол (Силистра). Срещата е с начален час 11.00 на стадиона в Овча купел.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Сб Сен 04, 2010 2:23 am

03-09-2010 | Славия - Доростол (Сс) 4:1

Славия спечели с 4:1 контролата срещу Доростол (Силистра), трети във временното класиране на Източната "Б" група. Два от головете бяха дело на Георги Христов, новопривлечен нападател, за последно играл в полския Висла (Краков). Другите две попадения отбелязаха Спас Георгиев и Даниел Пеев. В самия край на първото полувреме при размяна на удари между Николай Божов и Стефан Дончев реферът Ангел Баялцалиев показа червен картон само на слависта. Така белите играха цялото второ полувреме в намален състав и въпреки това те вкараха 4 гола. На почивката Доростол водеше с 1:0. Любопитен факт е, че двата отбора не се бяха срещали на терена по никакъв повод от 1987 година насам.

Славия: Ем. Петров, Дяков, Генев, Петков, Дениран, Мечев, Илиев, Христов, Божов, Пеев, Георгиев. През второто полувреме в различни минути в игра влязоха Огнянов, Мартинов, Байдаков, Карасинкеров и Винков.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Сб Сен 04, 2010 2:27 am

02-09-2010 | Славия - Спортист (Своге) 5:1

Славия победи в контрола с 5:1 Спортист (Своге), миналогодишен член на елитната група, сега участник и сред лидерите в Западната "Б" група. Два гола вкара Антонио Павлов, по един Цачев и юношите Радослав Василев и Александър Александров. Емил Велев използва доста различен състав от титулярния за Славия и даде шанс за изява на защитника Барбоса, бразилец, дошъл на проби, и на Стефан Киков (играч на Сливен), който също може да премине в Славия.

Славия - Спортист 5:1

0:1 - Атанасов (14), 1:1 - Павлов (28), 2:1 - Цачев (31), 3:1 - Павлов (67), 4:1 - Р. Василев (67), 5:1 - Александров 69)

Славия: Кунчев, Дреновички, Барбоса, Димитров, Богданов, Маншаров, Цачев, Киков, Василев, Павлов, Рангелов.

През втото полувреме в игра влязоха още: Людмил Зарев, Цанислав Карасинкеров, Емил Мартинов, Божидар Васев, Христо Бангеев, Александър Александров, Богомил Христов.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Сен 12, 2010 5:30 am

11-09-2010 | Академик - Славия 0:4

Славия спечели гостуването си на своя стадион (уникален факт за родния футбол) в Овча купел убедително с 4:0 над Академик. Както е известно, новакът в елита е посочил за "свой стадион" "Славия" и играе домакинските си мачове на него.

Пебедата с 4 гола разлика стана в мач, в който всички футболисти на Славия се раздадоха на терена, а Николай Божов се отличи с брилянтна техника и прибави нови 2 гола в актива си на реализатор. Той има вече 6 гола в 5 мача и е сред лидерите в листата на голмайсторите в шампионата. Божов можеше да направи хеттрик в края на мача, но вместо това направи "кривогледи" бранителите на Академик и подаде на Тодор Колев(първи гол в това първенство), който от половин метър ритна топката в опразнената врата. Дебют за Славия в официален мач направи Георги Христов, за първи път в групата за мача се появи името на Стефан Киков, новопривлечен халф от Сливен. Той остана на пейката докрая. Гол вкара и Галин Иванов, който нямаше попадение за Славия в първенството от края на октомври миналата година.

Академик - Славия 0-4

0:1 - Божов (43), 0:2 - Г.Иванов (51), 0:3 - Божов (78), 0:4 - Колев (90)

Жълти картони: Дяков, Петков, Божов.

Славия - Кунчев, Дьков, Генев, Дениран, Петков, Мансаров (80 - Колев), Пеев, Г.Иванов, Божов, Христов (70 - Илиев), Р. Димитров (75 - Георгиев).

Мой 1-1.

Последний раз редактировалось: иероглиф (Вс Сен 19, 2010 7:58 pm), всего редактировалось 1 раз(а)

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Сен 19, 2010 7:20 pm

я так думаю!н скорее всего Славия выйграет!!
иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Сен 19, 2010 7:26 pm

ЦСКА объективно сильнее.

Не в его пользу только нервный и драматичный матч в Турции в ЛЕ...

ЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ

16 минута, Пеев, 1-0 bravo bravo bravo bravo bravo bravo