СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вт Сен 11, 2012 4:47 am

avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Сен 16, 2012 10:19 pm

Славия вкара три на Пирин Гоце Делчев

Славия победи с 3:0 новака Пирин Гоце Делчев като гост в мач от петия кръг на шампионата на "А"-професионалната ни футболна група.
Столичани стигнаха до класическия успех със силна игра след почивката, когато възпитаниците на Мартин Кушев реализираха и трите си попадения.
На тежкия от дъжда терен домакините започнаха по-добре и в 11-та минута Драги Коцев пропусна да открие с глава отблизо след центриране на капитана Петър Лазаров.
Постепенно "белите" започнаха да намират играта си и стигнаха до няколко възможности пред вратата на Абди Абдиков.
Най-близо до попадение беше Здравко Лазаров, който шутира на сантиметри над гредата от фаул от 20 метра.
След почивката софиянци започнаха много активно и в 48-та минута стигнаха до попадение. След центиране от ъглов удар защитниците на Пирин не успяха да изчистят добре и Владислав Златинов с удар по тревата прати топката в мрежата на домакините.
Славия продължи да доминира и след малко повече от час игра Живко Желев удвои с глава след подаване от корнер на Златинов.
"Белите" стигнаха и до трето попадение две минути преди края отново след статично положение.
Централният защитник Даниел Златков вкара с плонж с глава след ново центриране от корнер.
С победата момчетата на Кушев събраха 10 точки и се изравниха с третия в подреждането Ботев Пловдив. Пирин пък се намира на пета позиция с актив от девет точки.
---
Пирин Гоце Делчев - Славия - 0:3 (0:0)

голмайстори: 0:1 Владислав Златинов 48', 0:2 Живко Желев 62', 0:3 Даниел Златков 88'

Градски стадион, 1500 зрители
главен съдия: Александър Костадинов

жълти картони:
- за Пирин - Димитър Пиргов
- за Славия - Радослав Димитров, Живко Желев, Павле Попара, Янко Сандански, Даниел Златков

състави:
- Пирин (Гоце Делчев) - Абдиков, Фиданин, Пиргов, Гуцев, Дреновички, Ходза, Петър Лазаров, Марчев, Лапантов (50-Панайотов), Хазуров (75-Петров), Коцев (60-Шишков)
- Славия - Петков, Генев, Желев, Златков, Радослав Димитров, Янков, Попара (87-Альошев), Сандански, Здравко Лазаров, Петър Димитров (73-Коконов), Златинов (79-Калоянов)

Убедителна Славия с пирова победа в софийското дерби

Славия надви Локомотив (София) с 2:0 в софийското дерби от 6-ия кръг на "А" група и продължи убедителното си представяне в шампионата. Владислав Златинов откри резултата в 20-ата минута след грешка в отбраната на "железничарите" при изнасянето на топката. Радослав Димитров удвои в 56-ата минута.

Победата обаче се оказа пирова за тима на Мартин Кушев, тъй като тежки контузии получиха твърдите титуляри от началото на първенството Чавдар Янков и Павле Попара. Те напуснаха терена съответно в 41-ата и 45-ата минута със скъсани кръстни връзки.

Днешният успех за "белите" е четвърти от шест изиграни кръга и с 13 точки те са на 3-о място. "Червено-черните" са 9-и с 8 точки.

Срещата ще се запомни и с дебюта в "А" група на японската звезда Дайсуке Мацуй, който влезе в игра за Славия на почивката и се отличи с жълт картон и няколко отигравания, които се харесаха на публиката в столичния квартал "Овча купел".
Двубоят започна вихрено и в първите минути съперниците създадоха по едно голово положение. Георги Петков бе на висота при изстрел на Атанас Борносузов, а в ответната атака Павле Попара стреля над вратата. В 12-ата минута удар на Златинов бе спасен точно пред голлинията от Валентин Галев. В 20-ата минута обаче стражът на "железничарите" бе безпомощен. Александър Бранеков изгуби топката при опит да я изнесе, Попара я овладя и напредна, намери Златинов и той с удар от 12-13 метра вкара за 1:0.

В края на първата част дойдоха и неприятните мигове за Славия. Първо в 37-ата минута Янков и Кристиян Добрев подложиха крак за спорна топка, от което пострада халфът на "белите". Той бе изнесен на носилка, след което се завърна на терена. Няколко минути по-късно обаче коляното му не издържа и се строполи на земята. Веднага след това Янков бе заменен от Тайсуке Акиоши. В самия край на полувремето идентична травма получи и Попара, на чието място влезе Дайсуке Мацуй.
През втората част гостите опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но бяха наказани от контрите на Славия. В 56-ата минута Петър Димитров изведе отлично Радослав Димитров и той оформи крайното 2:0.

До края на срещата японска комбинация вдигна на крака трибуните, но удар на Акиоши не успя да отправи точен удар.

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вт Окт 09, 2012 1:34 am

С голове в първата и последната минути ЦСКА победи Славия с 2:0 в столичното дерби от 8-ия кръг на "А" група, загрявайки подобаващо за задаващото се вечно дерби с Левски.

Бразилецът Лукас Саша откри в 30-ата секунда след далечен шут и малко късмет. Топката първо рикошира в лявата греда зад Георги Петков, след това се отклони в гърба на "белия" вратар и накрая спря в мрежата.
30 секунди преди края на редовното време пък Михаил Венков вкара първия си гол с червения екип.

Иначе В 10-ата минута Здравко Лазаров имаше възможност да изравни, но ударът му от фаул срещна гредата на вратата, пазена от Томаш Черни.

Девет минути по-късно Лазаров беше изведен в наказателното поле от Филип Филипов, но ударът на нападателя беше слаб и отбраната на ЦСКА изчисти топката в предни позиции.

В 27-ата минута вратарят Томаш Черни се опита да изчисти топката заради паднал футболист на Славия, но улучи главния съдия Калин Людмилов.

През втората част Славия не успя да организира натиск в опит да изравни резултата и в 60-ата минута ЦСКА стигна до ново опасно положение. Антон Карачанаков беше изведен сам срещу Георги Петков, но опитният вратар излезе на десет метра извън наказателното поле и ликвидира опасността.

В 68-ата минута удар на Иван Бандаловски нахлу отдясно в наказателното поле на Славия и стреля, но топката се отби в напречната греда на вратата, пазена от Петков.

В последните секунди на срещата ЦСКА стигна до втори гол чрез Михаил Венков, който се разписа с глава след центриране от корнер.

С тази победа "червените" изпревариха Славия в класирането и вече имат 14 точки.

главен съдия: Калин Людмилов
жълти картони: Живко Желев, Георги Петков, Радослав Димитров (Славия), Михаил Венков, Иван Бандаловски, Тасио, Серж Нюаджи, Ангел Грънчов (ЦСКА)

състави:

Славия: Петков, Генев (71-Акийоши), Желев, Филипов, Златков, Р. Димитров, Чипев (82-Калоянов), Сандански, Лазаров, П. Димитров (65-Коконов), Златинов

ЦСКА: Черни, Венков, Янчев, Саша, Бандаловски, Нюаджи (81-Кириакидис), Анисе, Попов, Тасио (90-Тенгариня), Крачунов, Карачанаков (67-Сержиньо)

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Пн Окт 22, 2012 3:09 pm

Локомотив Пловдив прекъсна неприятната серия, която коства поста на предишния му наставник Емил Велев-Кокала. "Железничарите" надделяха с 1:0 над Славия на своя стадион.

Единственото попадение отбеляза Рангел Абушев малко след почивката. Така "черно-белите" нанесоха трета поредна загуба на "белите" и влошиха положението им.
За това помогна и червеният картон на Виктор Генев малко след попадението на домакините, който направи задачата на столичани доста тежка.

Гостите от София бяха по-активни преди почивката, а най-остър беше бившият играч на "черно-белите" Здравко Лазаров, който имаше няколко шанса да отбележи.

Във всичките положения обаче вратарят Йордан Господинов се намеси адекватно и спаси отбора си. Владислав Златинов също имаше възможност, но стражът се справи.

За домакините шанс да отбележи се откри пред Атанас Курдов в самото начало, но и той беше разконцентриран и прати топката извън очертанията на терена.

Картината се промени веднага след почивката. Тогава в 48-ата минута Рангел Абушев засече перфектно центриране на Георги Стефанов отляво и не остави шансове на Георги Петков.

След това настъпиха минутите на лудост за защитника на Славия Виктор Генев. Само в рамките на десет минути той си изкара два жълти картона.

Първо в 54-ата минута подкоси грубо Курдов и беше предупреден, а в 63-ата минута фаулира противник далеч от наказателното поле на "белите" и беше изгонен.

До края интересните ситуации липсваха и Локомотив заслужено взе трите точки. Те вдъхнаха малко увереност на момчетата на Стефан Генов.

Пловдивчани вече се измъкнаха от опасната зона и са с 11 точки. Славия пък все повече се отдалечава от местата в евротурнирите. "Белите" са с 13 точки и потънаха в средата на таблицата.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Пн Окт 22, 2012 3:10 pm

Кушев остава в Славия, в Локо съжаляват

Старши треньорът на Славия Мартин Кушев няма да бъде уволнен след третата поредна загуба. Този път тя беше от Локомотив Пловдив с 0:1 на Лаута.

В това увери президентът на "белите" Венци Стефанов. Той обаче беше бесен след мача и отказа всякакви други коментари.

Самият Кушев не беше особено очарован от представянето на момчетата си и едва промълви няколко думи след мача.

"За съжаление допуснахме трета поредна загуба. Трябва ни една победа, за да ни върне липсващото самочувствие.

Иначе мачът беше равностоен, загубихме заради една наша индивидуална грешка. След това ни показаха и червен картон и инициативата отиде изцяло у Локомотив, което е нормално", сподели Кушев след мача.

Странно, но в лагера на Локомотив съжаляваха повече след този мач. Пловдивчани обаче се тюхкат, че не са уволнили по-рано Емил Велев-Кокала, а не от резултата. Това обяви босът им Веселин Марешки.

"Имаше един човек, който разсипваше колектива в отбора, но него вече го няма. Трябваше да го сменя по-рано. Ако бях махнал Кокала преди Ботев Враца, сега щяхме да сме четвърти или пети.

Дори и Гонзо като дойде видя, че преди него не е работено правилно и си тръгна. Затова поздравявам Стефан Генов за дебюта, Трябва да продължим в същия дух. Поздрави и за публиката. Силна втора част направихме", сподели Марешки.

Самият Генов също беше доволен от победата в дебюта си и поздрави всички с нея. "Благодаря на момчетата, поздравления за тях и за публиката за важните три точки", бяха думите на треньора.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Окт 28, 2012 11:30 pm

Славия се изложи в София срещу Миньор

Славия не успя да победи Миньор в един от слабите мачове на 10-ия кръг на "А" група. "Белите", които бяха домакин в тази среща, не успяха да се справят с бойките перничани, и 90-те минута завърших при резултат 0:0.

Хискът в "Овча купел" усложнява допълнително ситуацията около треньора Мартин Кушев, който в последните кръгове е подложен на сериозен натиск.
Домакините започнаха по-активно, като първите три положения дойдоха след стандартни ситуации. На два пъти Даниел Златков и веднъж Живко Желев не улучиха вратата. В 30-ата минута Тайсуке Акиоши на два пъти пропусна да вкара топката в мрежата при меле в наказателното поле. Единствената реална ситуация за гостите от Миньор беше две минути преди края на първата част.

Левият бранител Бумела навлезе в половината на Славия, намери Юруков, който пусна по диагонал към Брахими. Юношата на Сент Етиен от 10 метра стреля неточно, макар да беше в отлична ситуация сам срещу вратаря.

През втората част перничани излязоха по-агресивни. В 55-ата минута Милен Василев пусна топката през двама защитници в наказателното поле, където Том плонжира и вкара топката в мрежата. Реферът обаче не зачете гола, като отсъди игра с ръка на бразилеца.

Гостите имаха нова възможност да вкарат гол в 72-ата минута. Вратарят Петков обаче спаси тима си, след като излезе пред наказатеното поле и събори на тревата резервата Илиев. Само минута по-късно Здравко Лазаров изпрати бомбен удар, но вратарят Пейков спаси.

Само две минути по-късно отново Пейков беше герой за перничани, след като на два пъти спаси мрежата си- най-напред при удар на Акийоши, а след това и при излизане сам срещу него на Здравко Лазаров. Лазаров обаче си поведе силно топката, което улесни вратаря.

Пет минути преди края на мача миньорци пропуснаха победата и това стана благодарение на невероятната намеса на вратаря Петков. Ветеранът спаси страхотно изпълнение на Милен Василев и запази нулевото равенство.
-----
Първенство на България, среща от 10-ия кръг в "А" група:

Славия - Миньор Перник 0:0

зрители: 300

главен съдия: Иван Кирилов (Варна)
жълти картони: Дайсуке Мацуи, Георги Петков, Живко Желев (Славия), Илиан Илиев, Сабри Бумела, Томислав Павлов, Боян Пейков (Миньор)

състави:

Славия: Георги Петков, Радослав Димитров, Даниел Златков, Живко Желев, Максим Стойков (46- Петър Димитров), Богомил Дяков, Дайсуке Мацуи, Тайсуке Акийоши, Здравко Лазаров, Николай Чипев, Васил Калоянов (59- Иван Коконов, 63- Владислав Златинов)

Миньор: Боян Пейков, Иван Михов, Борислав Стойчев, Венцислав Василев, Сабри Бумелаа, Фарес Брахими (89- Сайлъс Окечукво), Евертон Джилио-Том (56- Илиан Илиев), Ванчо Траянов, Милен Василев, Йордан Юруков (80- Томислав Павлов), Крум Бибишков

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Чт Ноя 01, 2012 4:29 am

Славия отърва голям срам срещу Любимец

Славия се спаси от пореден резил при гостуването си на втородивизионния Любимец. "Белите" завършиха 2:2 при гостуването си от първия мач на 1/16-финалите за Купата на България.

Те обаче трябваше да тръпнат до последните секунди, за да не се изложат срещу средняка във втория ни ешелон.
Славия е в поредица от четири мача без победа в "А" група, в които дори момчетата на Мартин Кушев не са отбелязали и гол. Затова "белите" се надяваха да си върнат самочувствието срещу Любимец.

Вместо това, този мач можеше да се превърне в поредния кошмар за най-стария столичен клуб. Той започна да се заформя още в 12-ата минута.

Тогава Илиян Трифонов от домакините засече центриране в наказателното поле на Антон Огнянов и не остави шансове на вратаря Емил Петров за 1:0.

Славия все пак успя да изравни веднага след почивката чрез ветерана Здравко Лазаров. Той беше точен след доста спорна дузпа и резултатът стана 1:1.

Статуквото обаче се задържа само шест минути. В 52-ата минута бившият играч на Левски Мартин Димов отново даде преднина на Любимец и хвърли в ужас всички в лагера на "белите".

Славистите бяха доста безидейни, но все пак спасиха резила. Това стана в последните секунди на мача.

Тогава точен беше Радослав Димитров-Меси след разбъркване и измъкна 2:2 за смятания за фаворит тим от "А" група. Столичани само могат да се радват, че има реванш след три седмици, защото като нищо можеха да изхвърчат от надпреварата още на този етап.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Сб Ноя 03, 2012 12:34 am

Славия кани Славия (Прага) и Спартак (Москва) за мачове по случай 100-годишнината на клуба

Ръководството на Славия планира да покани Славия (Прага) и Спартак (Москва) за мачове по случай празненствата в чест на 100-годишнината от създаването на "белите". Президентът на столичния клуб Венцеслав Стефанов ще пътува до Чехия и до Русия, за да разговаря лично с представители на двата отбора относно евентуалните приятелски двубои. Славия ще чества своя вековен юбилей през април 2013 година, като за пролетта на следващата година са предвидени множество тържествени събития в София и в цялата страна.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Пт Ноя 09, 2012 3:23 am

НСА и ЦСКА откриват първенството по хокей на лед

Четири отбора стартират в новия сезон по хокей на лед. Новият участник в шампионата е столичният НСА, който се присъединява към шампиона Славия, ЦСКА и Левски.
Четирите състава ще определят новия държавен първенец в четири кръга от по шест мача по системата всеки срещу всеки.
Един от кръговете ще бъде валиден за купата на страната. Надпреварата стартира тази вечер от 20:30 часа в Зимния дворец с мача между ЦСКА и НСА.
Двата отбора са считани за основни претенденти за титлата, след като привлякоха всички национали и по-опитни състезатели от изпадналия във финансова криза шампион Славия.
"Белите" пък ще се включат в надпреварата с почти изцяло подмладен състав.
Участието на Левски в шампионата пък все още не е сигурно, тъй като клубът има сериозни проблеми с картотекирането на играчите и комплектуването на състав за първенството.
Поради тази причина срещата на "сините" от първия кръг срещу Славия, която трябваше да се играе снощи, беше отложена.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Сб Ноя 10, 2012 12:50 am

ЦСКА започна с победа сезона в първенството на България по хокей

Отборът на ЦСКА започна с победа новия сезон в първенството на България по хокей на лед. В Зимния дворец "червените" победиха НСА с 9:5 (0:2, 6:0, 3:3). За ЦСКА четири гола реализира Станислав Мухачов, който премина в тима от шампиона Славия. По два гола добавиха Красимир Монов и Юрай Душичка, а едно попадение вкара Росен Христов.

За НСА точни бяха Симеон Радков, Кирил Стойнов, Самуел Гюрков, Василий Василев и Иван Славов. Следващата среща е във вторник (13-ти ноември) в 20.45 часа в Зимния дворец между отборите на ЦСКА и Левски.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Вс Ноя 11, 2012 12:30 am

И Славия спъна Лудогорец

Лудогорец продължава със слабите си игри като гост в последно време. Шампионите не успяха да победят Славия в София и срещата завърши 0:0.

Така разградчани се дънят в трети пореден мач навън и са с 29 точки. Това дава идеална възможност на Левски да завърши пред шампионите есенния дял, ако не загуби в Разград другия кръг.

Началните минути бяха доста безинтересни и интересните моменти пред двете врати на практика липсваха. Здравко Лазаров и Иван Коконов от "белите" пробваха да затруднят Иван Чворович, но без особен успех.

Марселиньо имаше шанс, който не оползотвори за Лудогорец, а Миро Иванов пропиля най-добрия шанс преди почивката.

Бившият играч на Левски беше оставен в наказателното поле, но стреля на няколко сантиметра в аут.

След почивката инициативата пак беше за разградчани, но те рядко затрудняваха Георги Петков в началото на втората част.

Иван Стоянов и Мирослав Иванов не можаха да вкарат, а Тайсуке Акийоши беше неточен за Славия в една от малкото възможности за "белите" след почивката.

Приспивното темпо на мача се промени в последните десет минути. Тогава Лудогорец се развихри и организираше атака след атака, но нападателите му така и не успяха да преодолеят Георги Петков.

Франк Гела пропиля три невероятни положения, Миро Иванов и Иван Стоянов също се включиха в списъка с пропусналите, но така и попадение в мрежата на Славия не влезе.

Така Лудогорец си тръгва без победа в трето поредно гостуване и показа, че не е в особено добра форма преди дербито с Левски другата седмица.

Славия пък записа шести пореден мач без победа и без гол, но поне показа наченки на излизане от кризата.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Чт Ноя 15, 2012 1:52 am

ЦСКА разгроми Левски в шампионата по хокей

ЦСКА разгроми Левски с 21:3 (5:0, 5:2, 11:1) в мач от първия кръг на Държавното първенство по хокей на лед. "Червените" имаха огромно превъзходство срещу обновения и изцяло подмладен тим на съперника, като петима играчи се отличиха с хеттрик. Росен Христов, Иван Велев, Мартин Бояджиев, Атанас Атанасов и Юрай Душичка реализираха по три гола за убедителния успех на "армейците". Левски имаше сериозни проблеми с финансирането и окомплектуването на състава за новия сезон и до последно участието на отбора в шампионата беше под въпрос.

Старши треньорът Николай Янков не успя да проведе нормална подготовка, което също оказа влияние. Титулярният страж на "сините" Ивайло Асенов игра до средата на втората част, когато заради контузия беше принудително заменен при 0:6 от резервата Любомир Николов, който в последствие допусна 15 попадения във вратата си. ЦСКА записа втора победа в първия кръг и е лидер в класирането с пълен актив от 6 точки. Левски и НСА са с по 0 точки, а шампионът Славия стартира сезона в четвъртък срещу НСА.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Славия ( София)   Сб Ноя 17, 2012 1:55 am

Шампионът Славия стартира с победа новия сезон

Шампионът Славия стартира с победа новия сезон на Държавното първенство по хокей на лед. В среща от първия кръг "белите" победиха НСА със 7:3 (3:2, 3:1, 1:0) на пързалка "Славия". По два гола за Славия реализираха Симон Симеонов и Кристиян Радуванов, а по едно попадение добавиха Цветан Цветанов, Мартин Миланов и Валентин Боцев. За НСА Симеон Радков се разписа два пъти, а Ивайло Велев веднъж.

Славия спечели заслужено и малко изненадващо предвид подмладения си състав. Повечето от бившите играчи на "белите" преминаха в отборите на НСА и ЦСКА. За "студентите" това беше втора загуба в първенството. Следващата среща е между ЦСКА и Славия на 20-ти ноември на пързалка Славия от 19.30 часа.