Возраст : 50
Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Пн Мар 07, 2011 3:04 am

Левски живна малко, Гара със 17-и гол

Отборът на Левски победи Локомотив София с 2:0 на Националния стадион "Васил Левски" в дербито от 17-ия кръг на "А" група . Головете за "сините" вкараха звездата Гара Дембеле в 17-ата минута, за когото бе 17-то попадение в шампионата, и бранителят на "железничарите" Ивайло Димитров, който си отбеляза нелеп автогол в последната минута на първата част. Така седмица след кошмарната загуба с 1:3 от ЦСКА, първа на стадион "Георги Аспарухов" от 26 години насам във Вечното дерби, Левски спечели първите си 3 точки тази пролет. Наставникът Ясен Петров, който при поражение рискуваше да остане без работа, заложи на цели трима дебютанти от първата минута. Това бяха 19-годишният вратар Пламен Илиев, заменил извадения от състава Божидар Митрев, Даниел Димов, който смени наказания капитан Христо Йовов и сърбинът Марко Видович, записал първите си 90 минути в официален мач със синята фланелка.

"Железничарите" стояха по-добре на терена в първите минути и имаха два опасни удара, спасени от дебютанта Илиев.

В 17-ата минута Дембеле бе оставен непокрит в наказателното поле и при опит да избие една топка Калоян Караджинов го изведе очи в очи с Боян Пейков. Нападателят стреля силно в стража, който не успя да избие и топката се търкулна зад голлинията. Това бе първи гол на Дембеле с екипа с номер 9, след като през есента той играеше с №39 на гърба си.

Секунди след края на даденото продължение на първата част Видович центрира от корнер, а Ивайло Димитров бе заблуден от резервата Йордан Върбанов (б.а.-заменил в 20-ата минута контузилия се Милен Лахчев) и си вкара нелеп автогол за 0:2.

През втората част в 68-ата минута след колективна грешка в синята отбрана Юсеф Идриси пропусна сам срещу Илиев при отлична възможност да върне тима си в мача, а Дембеле изпусна от три метра с глава да вкара своя 28-и гол за клуба. Това бяха единствените две чисти положения в цялата среща.

Двубоят бе доста слаб и лишен от футболни достойнства, а "сините", въпреки заслужената си победа, показаха, че все още са в сериозен шок след тежкия удар, нанесен им от ЦСКА (1:3) преди седмица на стадион "Георги Аспарухов". В тима на Петров се видя, че отново без Дембеле, който е голмайстор на първенството със 17 гола в 14 мача, не се вижда кой може да отбележи. Неслучайно другите две попадения за Левски в първите два пролетни кръга бяха автоголове. Отборът е много далеч от това, което показа през есента в Лига Европа и от това по време на подготовката в Кипър.

Момчета на Диян Петков пък се опитаха да играят футбол, но качествата на футболистите в "червено-черно" отстъпваха на тези на техния противник и съвсем заслужено след две детински грешки в защита се стигна до осма загуба за сезона. При отсъствието на Цветан Генков и Асамоа, които вече не са в "Надежда", състезателите в "червено-черно" ще имат доста трудности по пътя към евротурнирите.

За Дембеле това бе общо четвърти гол срещу Локомотив София през тази кампания, след като отбеляза хеттрик в първия сблъсък на "Герена" през август, спечелен с 3:1.

Победата е 11-та за "сините", а отборът вече еднолично е с най-добро нападение (35 попадения), тъй като до днес разделяше тази позиция с "червено-черните", останали с 33 гола.

___________________
Вернуться к началу Перейти вниз
иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 08, 2011 1:20 am

Главный тренер сборной Болгарии Лотар Маттеус сказал, что его подопечные смогут выйти на серьезный международный уровень только в случае спаррингов с сильными соперниками.

"Мы должны играть больше международных матчей. И нам надо соперничать с серьезными командами, чтобы быть конкурентоспособными. Я могу работать с ребятами лишь несколько раз в год, и очень трудно что-то изменить за такое короткое время. Нам необходимо использовать эти возможности для улучшения команды. 29 марта национальные сборные будут проводить спарринги, но я до сих пор не знаю, будет ли Болгария играть с кем-то товарищеский матч", — приводит слова 49-летнего специалиста Reuters.

Напомним, что Маттеус возглавляет Болгарию с 21 сентября 2010 года.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 08, 2011 5:48 pm

Фолкпевица гасне по Коко Динев

Собственикът на Локомотив Пловдив Коко Динев доказа реномето си на разбивач на женски сърца. Макар и отдавна да се раздели с фолкпевицата Анелия, тя признава, че още го обича и не може да го забрави.
"Самият факт, че зарязах кариерата си, докато бях на върха, за да родя, говори колко много го обичам. Когато се разделихме ми беше много тежко, но никой не разбра. Сега сме в страхотни отношения", заяви певицата пред "Нова ТВ".

Собственикът на Локомотив Пловдив и фолкизпълнителката вдигнаха тежка сватба преди повече от пет години. Тогава кум беше вече покойният бивш собственик на "железничарите" Георги Илиев.
Анелия роди дъщеричка на Коко Динев. Малко след това обаче двамата се разведоха, а покорителят на сърцата на фолкпевиците се ожени за друга изпълнителка - Емилия.
Тя също му роди дете. Преди това, Динев е имал връзка и с друга певица - Нелина.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 08, 2011 5:50 pm

Литекс счупи рекорд срещу беззащитен Берое

Литекс победи с 4:0 Берое в последна среща от 17-ия кръг на "А" група. В герой за ловешкия тим се превърна Дока Мадурейра, който отбеляза три попадения. Дебютен гол в родния елит пък записа словенецът Деян Джерманович.
Успехът бе десети пореден за "оранжевите" в шампионата, с което те подобриха досегашния си клубен рекорд. След този успех Литекс има 43 точки на върха в класирането и води с 8 точки пред втория Левски.

Ловчанлии остават без загуба в "А" група вече 21 срещи. Последното им поражение датира от април 2010 г., когато отстъпиха с 0:1 на ЦСКА в София.
На градския стадион в Ловеч "оранжевите" категорично надиграха съперниците, които изглеждаха доста вяло на терена.
Лидерите в класирането очевидно водеха играта, като започнаха с офанзивата си още от първите минути на срещата. След множество грешки в защитата на Берое, в крайна сметка се случи и неизбежното, след като в 28-та минута Дока откри резултата 1:0 в полза на Литекс.
В 41-та минута Небойша Йеленкович подаде на Диуф, който сам срещу вратаря на Берое уцели гредата. Три минути по-късно Дока Мадурейра вкара втория си гол в срещата. Той се възползва от асистенция на Петър Занев, който напредна отляво и намери отлично Дока в наказателното поле.
В 70-та минута Дока оформи своя хеттрик, след като Литекс направи много добра атака, при която Христо Янев изведе Том по десния фланг и бразилецът центрира на далечната греда, където Дока с глава засече в мрежата.
Само три минути, след като влезе като резерва Деян Джерманович направи 4:0, след като вкара с глава след асистенция на Христо Янев.
Първия удар на Берое по посока на вратата на Литекс бе в 87-та минута, когато Станислав Бачев стреля силно и неточно отдалеч.
В последната минута на редовното време Владислав Златинов стреля право в ръцете на Винисиус Баривиера. Последва удар на Георги Миланов от разстояние, но топката прелетя над гредата на вратата на Берое.
----

Литекс (Ловеч) - Берое (Стара Загора) - 4:0 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Дока Мадурейра 28, 2:0 Дока Мадурейра 44, 3:0 Дока Мадурейра 70, 4:0 Деян Джерманович 77

стадион: градски стадион в Ловеч
зрители: 1000

главен съдия: Атанас Димитров (Сливен)
жълти картони: Николай Бодуров, Пламен Николов (Литекс)

Състави:
Литекс: Винисиус Баривиера, Петър Занев, Джамал Берберович, Пламен Николов, Николай Бодуров, Христо Янев, Папа Диуф (73-Деян Джерманович), Дока Мадурейра (78-Момчил Цветанов), Уелингтом да Силва-Том, Алехандро Сандриньо (61-Георги Миланов), Небойша Йеленкович
Берое: Теодор Скорчев, Владислав Ямуков, Александър Томаш, Станислав Бачев, Веселин Пенев, Стефан Велев, Диян Генчев (72-Цветан Филипов), Ромарио Резенде (53-Симеон Мечев), Петър Димитров (81-Николай Станков), Тодор Христов, Владислав Златинов

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 08, 2011 5:57 pm

Феновете на Нефтохимик щурмуват Асеновград

Сериозен интерес сред феновете на Нефтохимик буди предстоящото гостуване на Асеновец. Двубоят е важен за "шейховете", които се борят за второто място в Югоизточната "В" група и оттам евентуално за бараж за влизане в "Б" група.
От фенклуба на "зелените" организират екскурзия за гостуването. Цената е 15 лева.
В същото време 18-годишният десен бек Георги Тузаков беше избран от феновете на Нефтохимик за играч номер 1 на първия пролетен кръг на Югоизточната В група, в който "шейховете" спечелиха с 2:1 срещу Розова долина Казанлък. Анкетата се проведе във фенския сайт на Нефтохимик, а Тузаков събра 55 от общо 113 гласа.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 08, 2011 5:58 pm

Видима каза „Да” на ЦСКА

Ръководствата на ЦСКА и Видима Раковски са постигнали договорка двубоят от предстоящия 18-и кръг в „А” група да се играе на националния стадион „В.Левски”.

Вариантите пред „червените” къде да приемат следващия си противник, след като бяха наказани с лишаване от домакинство за една среща бяха само два – Градския стадион в Ловеч и „В.Левски”. За втория вариант се изискваше принципното съгласия на гостите от Севлиево. Днес стана ясно, че от Видима нямат нищо против да гостуват на националния стадион.

Остава утре СТК към БФС да узакони тази наложителна промяна в програмата. Двубоят остава по програма в неделя, 13 март, 18.00 часа. Това бе задължителното изискване от страна на телевизията, която е заложила двубоя за пряко предаване.

Хичо готов да се върне в Левски

Националът Николай Димитров е готов да се завърне в Левски. На "Герена" цари тотално разочарование от крилата Жанвион Юлу-Матондо и Даниел Младенов. Затова и "сините" от март се оглеждат за нови външни халфове.

Левски продаде Хичо през лятото на турския Касъмпаша, с който русенецът закъса на последно място в Сюпер лиг. В договора на халфа липсва клауза за прекратяване при изпадане. Обаче по традиция в подобни ситуации местните отбори предпочитат да разтрогват контракти срещу спестяване на бъдещи заплати. Така Ники би струвал на Левски стотина хиляди долара или евро.

Левски мисли още за Тодор Христов от Берое, но и за него все още няма "да". А в следващите мачове ще бъде пробван 18-годишният Цветелин Тонев, който има достатъчно талант, за да спести един летен трансфер на Левски. Младокът може да е в групата още в събота срещу Черноморец.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 08, 2011 6:03 pm

Матеус вика половин отбор от ЦСКА за мача с Швейцария

Националният селекционер Лотар Матеус е набелязал петима футболисти от ЦСКА, на които да прати повиквателни за евроквалификацията с Швейцария на 26 март. Според "Тема Спорт" това са Апостол Попов, Костадин Стоянов, Спас Делев, Борис Галчев и Румен Трифонов. Първите трима със сигурност ще бъдат в групата за двубоя, докато Галчев и Трифонов ще попаднат в разширения състав, но в последния момент могат да отпаднат от сметките на Матеус.

Германецът е впечатлен от силната игра на ЦСКА срещу Левски и Черноморец. На Лотар много му допаднал големият хъс, с който играе Галчев, и това е причината да го повика. Матеус ще прати един от помощниците си на "Тича" за мача Черно море - ЦСКА, след което окончателно ще реши за Галчев и Трифонов.

Много е вероятно титулярната централна двойка защитници за мача с Швейцария да бъде в състав Попов - Стоянов.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Чт Мар 10, 2011 4:41 am

Холандско издание обиди жестоко България - нарече Левски мафиоти

Холандското издание "Voetbal International" твърди, че Левски и изобщо целият футбол в България е мафиотски, играчите са роби, а мачове се продават на поразия. Ето текстът на информацията, в която основно място е заел бившият футболист на сините Андвеле Слори:

Слори избяга от българската футболна мафия

Сержиньо Грийн подписа с Левски през този сезон. Също така Дъстли Мюлдер и Андвеле Слори. Последният наскоро отиде изненадващо в Австралия.

Българският футбол изглежда е под контрола на мафията. Преди стадионите бяха пълни, а сега ходят по няколкостотин човека от подземния свят. Мачовете се продават, а играчите се превръщат в роби при сключване на договорите.

"Voetbal International" твърди, че има копие от скандалния договор на Андвеле Слори с Левски. "Например, при преминаването на крилото в Левски, моментално 50% от правата му са преминали в ръцете на футболен агент. Затова бившият играч на Екселсиор, Фейенорд и Уест Бромич Албион предпочете да избяга в Австралия," завършва материалът с уговорката, че за цялата абсурдна ситуация в Левски и българския футбол може да се прочете в печатното издание

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Пт Мар 11, 2011 1:11 am

Рекордсмен по количеству матчей за сборную Германии Лотар Маттеус может возглавить клуб второй немецкой бундеслиги "Мюнхен-1860". В Маттеусе заинтересован новый спонсор баварского клуба, сообщает TZ.

В данный момент знаменитый в прошлом защитник тренирует сборную Болгарии, а на родине до сих пор не возглавлял ни один клуб.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вс Мар 13, 2011 4:05 am

Грозна картинка - съдиите и Литекс заедно гонят титлата на България

Литекс спечели с 2:1 гостуването си на Пирин в Благоевград, но за пореден път през този сезон ловчанлии получиха сериозна подкрепа от реферите. Предвид авантите, които оранжевите получиха в поредица възлови моменти в поне 10 мача от началото на шампионата, не е изненада, че водят с толкова голяма преднина в "А" група.

Само в срещата с Пирин, Литекс се облагодетелства със следните подаръци:

1. Още в началото на мача играч на Пирин изскочи зад центъра на терена сам срещу вратаря, но страничният рефер вдигна засада.

2. В 51-ата минута Дока удари глава на играч на Пирин. Главният съдия Николай Йорданов бе на три-четири метра от ситуацията. Той правилно вдигна жълт картон на футболиста на домакините за нарушението му срещу Дока, след което обаче вместо да покаже червен картон на бразилеца, Йорданов започна да се кара на благоевградчани, че си позволяват наглостта да искат отстраняване на състезател от Литекс.

3. В 58-ата минута Дока, който трябваше да е изгонен, изравнява резултата.

4. В 85-ата минута Дока, който трябваше да е изгонен, изведе Диуф сам срещу вратаря и нападателят вкара гол за победното 2:1. Тук ще оставим настрана, че попадението бе след изключително спорно положение за засада и ще приемем, че страничният съдия така е преценил. Факт е обаче, че ако ситуацията бе пред другата врата, маркирането на засада в толкова завързан мач бе сигурно.

5. Малко след втория гол на Литекс централният нападател на домакините Крум Бибишков излиза сам срещу вратаря. Бранител на Литекс покрива засадата поне с метър, но страничният рефер вдига своя флаг, с което предотвратява изравняване.

Ситуации, които няма как да не гарантират победа на по-силния отбор, този на Литекс и същевременно да осигуряват спокойствие на отбора, което при техните конкуренти няма и по този начин да се създава измамното "Литекс е най-силният отбор в България".

Ситуации, които във всички по-завързани двубои се свирят за Литекс, а примерите са много:

1. Срещу ЦСКА в София, когато в началото на двубоя не дадоха кристална дузпа за червените и при контраатаката Литекс вкара за 0:1. После за подобно положение, при което за ЦСКА не бе отсъдена дузпа, такава бе дадена за Литекс, но оранжевите не я реализираха и не успяха да поведат с 0:2. Срещата приключи при 1:1.

2. Срещу Локо Сф в Ловеч. В 86-ата минута футболистът на Локо Иво Иванов очевадно е задържан за фланелката. Реферът обаче не отсъжда нарушение, топката на Иванов е отнета от Дока, който вкарва победното попадение за 1:0.

3. Срещу Славия в Ловеч. Тогава реферите имаха пълно основание да дадат поне една дузпа за белите, но не го направиха. Мачът приключи при 2:0 за Литекс.

Днес Литекс получи поредна порция подаръци от реферите. Ето видео на този, с който оранжевите победиха Пирин - главата на Дока, която остана ненаказана:

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вс Мар 13, 2011 4:09 am

Литекс продължи серията си със скандална победа

Лидерът Литекс надигра Пирин с 2:1 като гост в двубой от 18-ия кръг и така записа 11-а поредна победа в шампионата. Антон Карачанаков изведе домакините напред в 15-ата минута, но след почивката Дока Мадурейра в 57-ата минута и Папе Диуф в 85-ата минута осъществиха обрата.

Успехът в Благоевград обаче дойде не и без съдействието на съдийската тройка. В началото на второто полувреме, при 1:0 за Пирин, главният рефер Николай Йорданов не изгони Дока за удар без топка срещу Антон Костадинов, независимо че всичко се случи пред очите му. Малко след това бразилецът изравни, а пет минути преди края изведе Диуф за победното попадение. При паса на Дока към тъмнокожия нападател останаха съмнения за засада.

Домакините, които са в зоната на изпадащите, бяха много близо до това да нанесат първа загуба на шампионите този сезон. Освен съдиите обаче, късметът също не беше с тях. При 1:1 Крум Бибишков изпусна чисто положение, а веднага след втория гол на Литекс страничният арбитър спря атака на Крум Бибишков с измислена засада.

Всичко започна отлично за "орлетата", които поведоха чрез Карачанаков. Младокът се възползва от грешка на Джамал Берберович, който тръгна да гардира топката с идеята тя да излезе в аут. Футболистът на Пирин обаче измъкна коженото кълбо и веднага стреля между краката на вратаря на шампионите Винисиус Баривйера и така топката се озова в мрежата на гостите.

В 57-ата минута Дока изравни с шут от около 30 метра, а в 85-ата изведе Диуф сам срещу вратаря и от там вече беше лесно.

Пирин 1:2 Литекс
ГОЛМАЙСТОРИ
15' Антон Карачанаков
Дока Мадурейра 57'
Папе Диуф 85'

иероглиф
avatar

Награды :

Гол с корем спаси Левски на "Герена"

Отборът на Левски постигна много трудна победа с 1:0 срещу Черноморец в мач от 18-ия кръг на "А" група и с актив от 38 точки остана на второ място, изоставайки на 8 т. от Литекс. Голът за "сините" отбеляза Дарко Тасевски в 72-ата минута, който се разписа на метър от голлинията с корем след центриране от ъглов удар на Христо Йовов и удар с глава на Даниел Димов след това. Това е третото попадение на македонския национал през сезона в 12-ия му мач. То обаче бе от съмнително положение на засада, тъй като най-вероятно плеймейкърът беше зад гърба на гостуващата отбрана, ако Димов е играл с топката след центрирането. Ако коженото кълбо е било отклонено от Орлин Старокин, то няма нарушение на правилата и голът е редовен. От повторението обаче не става ясно кой точно играе с топката преди Тасевски.

Играчите на Ясен Петров имаха пълно превъзходство на терена и заслужено се поздравиха с трите точки. Липсата на късмет пред гола и добри реакции на Паскал Борел попречиха на Дарко Тасевски и Владимир Гаджев да открият резултата на няколко пъти, а един опасен удар на Йордан Милиев също не попадна в целта. Въпреки силния си натиск в края на първата част и началото на второто полувреме, футболистите на "сините" не показаха голяма идея в организирането на атаките срещу изключително сгъстения тим на бургазлии. За разлика от мача си с ЦСКА (0:4) преди седмица, когато избраниците на Антон Велков играха открито, днес на "Герена" те се браниха с 10 човека и не застрашиха с нито един удар дебютиралия пред своите фенове Пламен Илиев. Поради тази причина, въпреки че играха много по-добре отколкото срещу "червените" и Академик, "акулите" записаха трета загуба в шампионата и втора поред тази пролет.

Голмайсторът на "сините" Гара Дембеле пък получи пети жълт картон през първото полувреме и ще пропусне срещата с Калиакра другата седмица от 19-ия кръг на първенството. Той не успя да се разпише във вратата на Борел и този полусезон, а подобно на мача в "Лазур" не се откриха и чисти положения пред него.

Наставникът на Левски Ясен Петров направи три промени в титулярния състав за разлика от победата над Локомотив София преди седмица. Пловдивския Джанини заложи на Иво Иванов, Христо Йовов и Даниел Младенов, които замениха контузените Веселин Минев, Сержиньо Грийн и игралия слабо в предните две срещи Жанвион Юлу-Матондо, както още вчера Sportal.bg съобщи.

През втората част белгиецът замени неубедителния Даниел Младенов още в 55-ата минута, а Александър Александров пък се появи в игра на мястото на Гаджев и раздвижи играта, както се случи и в първата среща между два тима през август в Бургас. Тогава Кривия се разписа, но не помогна на тима си да победи, докато днес не вкара, въпреки че опита два удара отдалеч, но тимът все пак стигна до 12-ата си победа в шампионата. Това бе и негов юбилеен мач номер 100 за клуба в "А" група и общо 140-и със синята фланелка. След гола пък Мариян Огнянов замени голмайстора Тасевски.

За Ясен Петров успехът е общо 50-и в родния елит срещу 52 поражения, като при провал днес треньорът рискуваше да остане без работа. За Черноморец това бе общо трето поражение в последните четири мача от първенството, като "акулите" имат актив от 29 точки и вече са на шесто място. Най-добрата защита в първенството на полусезона с едва 7 получени гола вече е инкасирала цели 6 попадения в първите три мача за пролетта и головата разлика на тима се изравни 13-13.

В следващия кръг момчетата на Антон Велков гостуват на Видима-Раковски, където ще търсят първа победа от три месеца насам.

ЭКС-ЗАЩИТНИК "ШАХТЕРА" РАЗОРВАЛ ОТНОШЕНИЯ С ГАЛЕЙ

Бывший защитник "Шахтера", "Левски" и сборной Болгарии Предраг Пажин прекратил свои отношения с болгаркой по имени Галя. Причиной послужил отказ подруги последовать за Пажином в Китай, куда он переехал работать в качестве помощника главного тренера в одном из местных клубов.

Пара провстречалась всего один год. А несколько месяцев по информации местных СМИ Пажин сделал предложение Галине. В романтической обстановке бывший футболист опустился на колено с букетом из 193 красных роз в руках. Девушка, естественно, не могла устоять против такого и ответила согласием. Несмотря на все это, отношениям пришел конец.

Для Пажина это уже не первые неудачные отношения в жизни. Сначала Предраг был женат на сербке, а потом на украинке.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Пт Мар 18, 2011 5:47 am

Диего Бенальо с болгарами не сыграет

У голкипера сборной Швейцарии проблемы со спиной
Из-за проблем со спиной вратарь сборной Швейцарии Диего Бенальо не сыграет в отборочном матче ЕВРО-2012 против болгар.

Голкипер «Вольфсбурга» выбыл из строя на несколько недель по причине опухоли в нижней части спины. Вратарь принял участие в двух последних матчах чемпионата Германии, но 26 марта в Софии команде Оттмара Хитцфельда он не поможет. «К сожалению, моя травма усугубилась, - отметил 27-летний страж ворот, который провел за сборную 34 матча. - В нынешних условиях я не в силах помочь сборной».

Швейцарцы набрали лишь три очка в первых трех отборочных матчах ЕВРО-2012 и заметно осложнили себе задачу по выходу в финальный турнир чемпионата Европы.