Возраст : 50
Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вс Мар 20, 2011 12:49 am

Цирк в Каварна: Официален мач няма да има, защото няма линейка

Официалните причини мачът от 19-ия кръг на А група между Калиакра и Левски да не се играе са две.

Домакините от Каварна, видимо фиктивно и нарочно, не са намерили линейка и нямат заверен медицински лист за двубоя.

Така по регламент мачът не може да започне и по този начин се изпълва заканата на кмета на Каварна Цонко Цонев - Калиакра да не излезе срещу Левски.

Причина за бойкота от страна на Цонев и домакините е решението на Съдийската комисия да даде наряд на съдията Ивайло Стоянов от Петрич за мача между Черно море и ЦСКА.

От Калиакра искат Стоянов да не свири двубои от А група, заради ръководството му на двубоя от първия пролетен кръг между каварненци и Славия.

В крайна сметка Калиакра Каварна и Левски в духа на феърплея ще изиграят приятелски мач от 2 полувремена по 35 минути, за да не останат напълно разочаровани любителите на футбола от пропадането на официалната среща.

Болгарский клуб бойкотировал матч национального чемпионата

Болгарский клуб высшего дивизиона «Калиакра» отказался от участия в матче национального чемпионата против «Левски» в минувшую субботу из-за назначения арбитра Ивайло Стоянова на другой поединок первенства между софийским ЦСКА и «Черно Море Варна». Представители «Калиакры» были недовольны судейством Стоянова в домашней игре со «Славией» в конце февраля и добивались дисквалификации рефери.

«Вместо того, чтобы надолго дисквалифицировать Стоянова, федерация решила наградить его назначением на столь важную встречу», — приводит слова президента «Калиакры» Цонко Цонева Reuters.

Любопытно, что формальным поводом отказа клуба выходить на поле стал недостаток машин скорой помощи на стадионе. При этом главный тренер «Калиакры» Антони Здравков остался недоволен решением руководства и заявил, что намерен покинуть команду.

«Это не нормально, так не протестуют, — сказал наставник клуба из города Каварна. — Я до последнего момента пытался убедить президента, что необходимо играть. Теперь я, вероятно, уйду».

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 22, 2011 2:43 am

Миньор изнесе урок на Локо (София)

Отборът на Локомотив (София) претърпя тежка загуба от тима на Миньор (Перник) с 0:3 в мач от 19-ия кръг на "А" футболната ни група, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".
Още от самото начало на мача, футболистите на Миньор започнаха да диктуват играна на терена и 5 минути по-късно те отбелязаха и първото попадение в двубоя, което бе дело на Милен Василев.

Той бе изведен отлично по левия фланг, след което излъга двама съперници в пеналта и стреля от малък ъгъл в противоположния ъгъл на вратата на Локо (София) - 0:1.
Столичани не успяха да се съвземат, след като гостите поведоха в резултата и трудно успяваха да заформят опасни ситуации пред врата на Миньор.
Едва в 21-ата минута на срещата се стигна до най-доброто положение, което Локомотив успя да разиграе пред противниковата мрежа. Това стана, след като отдясно Романов изведе Дяков в наказателното поле на Миньор, но защитник на гостите се хвърли в последния момент в краката му и той не успя да нанесе удар по топката и така да изравни резултата.
В 30-ата минита, се стигна до нов опит от страна на Локо (София) да изравни, след като Румен Горанов с удар по земя от разстояние се опита да застраши Чворович, но това така и не се случи. След тези колебливи атаки на домакините, гостите взеха инициативата в своите ръце и удвоиха преднината - 0:2.
Второто попадение в мача бе дело на Горан Янкович, който в 32-ата минута на срещата матира защитата на Локо (София), след като получи топката пред наказателното поле, направи двойно подаване с Явор Въндев и шутира точно зад Пейков.
В 37-ата минута се стигна до втора греда в мача за домакините, след като Марчо Дафчев стреля в стълба. В началото на мача и Светослав Дяков също не успя да вкара коженото кълбо във врата на противника.
Три минути по-късно, след центриране на Василев отляво, Фарес Брахими реализира трети гол. Така резултата след първите 45 минути бе 0:3 в полза на гостите от Перник.
Домакините започнаха по-силно второто полувреме. Още от самото начало столичани натиснаха гостите. В 48-ата минута Дафчев центрира от корнер, след това Саидходжа отклони топката с глава, а накрая Върбанов от четири-пет метра стреля, но Чворович реагира бързо и изби топката.
Две минути по-късно отдясно Джонсън стигна до пробив, след като центрира по тревата, но топката така и не достигна до Саидходжа.
Мачът се доигра сравнително спокойно, без да бъдат заформяни сериозни атаки в наказателните полета и на двата отбора и така срещата завърши с 0:3 за гостите от Перник.
Поражението попречи на Локомотив да се изкачи на трето място. "Железничарите" остават на четвърта позиция с 34 точки, докато Миньор събра 21 точки на 11 място.

Първенство на България по футбол, среща от 19-ия кръг на "А" група:
Локомотив (София) - Миньор (Перник) - 0:3 (0:3)
голмайстори: 0:1 Милен Василев 5, 0:2 Горан Янкович 32, 0:3 Фарес Брахими 40
състави:
- Локомотив: Пейков, Димитров, Върбанов, Добрев, Гаров (37-Савич), Горанов (63-Караджинов), Дяков, Романов, Йорданов (46-Саидходжа), Дафчев, Джонсън;
- Миньор: Чворович, Христозов, Стойчев, Златков, Василев (86-Павлов), Илиев, Траянов, Янкович (68-Аясс), Въндев, Марков, Брахими (80-Брахими);
жълти картони: Кристиан Добрев, Ивайло Димитров, Марчо Дафчев, Владислав Романов, Йордан Върбанов (Локомотив), Костадин Марков, Илиян Илиев, Иван Чворович, Самир Аясс, Даниел Златков (Миньор);

Стадионите, с които България би трябвало да кандидатства за Евро 2020

Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов обяви днес, че България официално ще кандидатства за Евро 2020 заедно с Румъния. Той уточни, че стадионите, на които евентуално могат да се играят мачове, са в София, Варна, Сливен и Бургас, но с уточнението, че трябва да се модернизират.

Борислав Михайлов обаче не спомена Пловдив като кандидат за домакински срещи на Евро 2020.

Според Sportal.bg четирите най-подходящи града са именно София, Пловдив, Варна и Бургас. За целта обаче задължително трябва да се построят нови стадиони в столицата и във Варна и да се направят реконструкции на "Лазур" и стадион "Пловдив". Ето какво представляват съоръженията в четирите града:

1. "Васил Левски", София - столицата на България със сигурност е най-подготвеният град да приеме първенство от такъв ранг що се отнася до инфраструктура, която включва летище и хотелска база. Проблемът е в това, че стадион "Васил Левски" е в центъра на София, но не е проектиран така, че да притежава необходимите паркоместа. Иначе капацитетът му от малко над 43 000 зрители позволява да се играе мач от европейско първенство. Със сигурност обаче в София трябва да се построи още един нов стадион, който да е с по-голям капацитет, където да могат да се провеждат срещи и от преките елиминации на турнира.

2. Стадион "Лазур", Бургас - град Бургас притежава летище и достатъчно голяма леглова база, която да поеме голям брой туристи. Стадион "Лазур" пък е единственият в България, който отговаря на всички европейски изисквания. Проблемът е, че е с малък капацитет - 18 037 седящи места. Трябва да се реконструира до около 30 000 седящи места.

3. Стадион "Пловдив", гр. Пловдив - този стадион е с капацитет за 55 000 зрители. Проблемът е, че съоръжението, което е на два етажа, е тотално занемарено и от 1996 г. не се провеждат официални срещи. Иначе притежава нужния потенциал и след основен ремонт и дострояване, може да приеме мачове от голям ранг каквито са тези от европейско първенство.

4. Стадион "Юрий Гагарин", Варна - той е напълно разрушен и ако Варна иска да кандидатства за мачове от европейско първенство, ще трябва да се построи изцяло ново съоръжение. Проекти за това има, но към този момент на мястото на снимката, която сме дали, има една огромна дупка. Иначе Варна притежава летище и необходимата леглова база, за да посрещне огромен брой туристи.

Проектът за стадион "Варна" бе може би най-обещаващият за нов модерен стадион. Всичко започна толкова гладко, че доста дълго време феновете предвкусваха прекрасното съоръжение, което безспорно щеше често да се пълни. Капацитетът му трябваше да бъде за 30 000 зрители, като информациите за инвестицията варираха от 55 млн. евро до 160 млн. В рамките на комплекса щяха да бъдат изградени още спортни съоръжения плюс два паркинга с 2200 места. Първата копка на мястото на стария "Юрий Гагарин" бе направена и според оптимистичните планове, през 2009 или най-късно 2010 стадионът трябваше да бъде готов. Днес стадионът далеч не е готов и малцина знаят, кога ще продължи строежа и дали изобщо ще продължи.

Така би трябвало да изглежда стадион "Варна":

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вс Мар 27, 2011 2:57 am

България все по-далеч от Евро 2012

Националният отбор на България не успя да победи Швейцария в четвъртия си мач от квалификационата група "G" за Евро 2012 на стадион "Васил Левски", след като стигна само до 0:0 с "кръстоносците". По този начин шансовете на "трикольорите" да играят на първенството в Украйна и Полша намаляха до минимум, тъй като момчетата на Лотар Матеус имат едва четири точки. Толкова имат след днешната среща и играчите на Отмар Хитцфелд, докато Черна гора и Англия водят групата с актив по 10 точки също от четири двубоя. Следващият сблъсък на България е на четвърти юни в Подгорица срещу Мирко Вучинич и компания, като евентуален неуспех със сигурност ще изхвърли Стилиян Петров и ко от играта.

БЪЛГАРИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 0:0

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Михайлов; Бандаловски, К. Стоянов, И. Иванов, Занев; С. Петров, Б. Георгиев; Манолев, Попов (85-Ангелов), Делев (81-Лазаров); Макриев (51-Генков)
Старши треньор: Л. Матеус
ШВЕЙЦАРИЯ (4-4-2): Вьолфли; Лихтщайнер, Грихтинг, Фон Берген, Циглер; Бехрами (17-Фернандеш), Инлер, Джемаили, Щокер (67-Дердюк); Фрай, Щрелер (77-Гавранович)
Старши треньор: О. Хитцфелд

СЪДИЯ: Уилям Колъм (Шотландия)
СТАДИОН: "Васил Левски", София
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: К. Стоянов, Георгиев, Занев, Манолев (Б); Бехрами, Дердюк (Ш)

Стилян Петров провёл 100-й матч за сборную Болгарии

Матч отборочного цикла Евро-2012 с командой Швейцарии стал для полузащитника "Астон Виллы" Стиляна Петрова 100-м, сыгранным за сборную Болгарии.

Стоит отметить, что более 100 матчей за сборную Болгарии пока сыграл только экс-вратарь Борислав Михайлов, ныне президент болгарского футбольного союза.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Пн Мар 28, 2011 3:37 am

Лотар Маттеус: «Намерен надолго остаться у руля сборной в Болгарии»

Главный тренер сборной Болгарии Лотар Маттеус после нулевой ничьей со Швейцарией в состоявшемся вчера отборочном матче Евро-2012 заявил, что его команда заслужила победу и продемонстрировала серьёзный потенциал.

«Хоть мы и не выиграли, хочу воздать команде заслуженную похвалу, — приводит слова немецкого специалиста Reuters. — Мы действительно хорошо играли в первые 60 или 70 минут. Это был лучший футбол с тех пор, как я начал здесь работать. Мы контролировали ход матча, создавали моменты и заслужили победу. Против Швейцарии у нас на поле вышло множество молодых игроков, и я предвижу их яркое будущее. К сожалению, мы пока не так долго работаем вместе. Но я намерен остаться в Болгарии надолго и достигнуть результата».

Напомним, что известный в прошлом защитник возглавляет команду с осени прошлого года. После четырёх матчей отборочного турнира Евро-2012 Болгария и Швейцария отстают от лидеров группы Англии и Черногории на шесть очков.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 29, 2011 12:20 am

България без новата си звезда срещу Кипър

Обявеният за несменяем титуляр от Лотар Матеус нападател Ивелин Попов вероятно няма да излезе срещу Кипър. Причината обаче не е треньорско решение, а травма в глезена.
Попов се контузи в мача срещу Швейцария и дори се наложи да бъде сменен принудително.

Нападателят на Газиантепспор пропусна днешната тренировка на националния отбор. Глезенът му е сериозно подут и ако отокът не спадне до утре, той ще гледа мача от ложите в Ларнака.
Попов ще премине обстойни медицински прегледи едва след завръщането на отбора в София. Ако болките му се окажат по-сериозни, той може да пропусне и следващия мач на своя Газиантепспор.
Преди този мач с проблеми в отбора са Благой Георгиев и Николай Михайлов. Матеус пък освободи част от по-възрастните футболисти и вероятно няма да разчита повече на тях докато е селекционер.
Мачът с Кипър е утре вечер от 20:30 часа. Към този момент той няма да бъде излъчван от нито една българска телевизия.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 29, 2011 12:21 am

Лотар Матеус наясно със състава за Кипър, смениха часа на мача

Селекционерът на България Лотар Матеус ще извърши няколко промени в стартовия състав на отбора, който ще започне в утрешната контрола срещу Кипър в сравнение с тези единадесет, които играха с Швейцария.
На вратата ще започне Владислав Стоянов вместо Николай Михайлов, който не пристигна с тима в Кипър и беше заменен от вратаря на ЦСКА Иван Караджов.

Отбраната на трикольорите ще е съставена от футболистите, които играха и срещу Швейцария - Бандаловски, К. Стоянов, Иван Иванов и Петър Занев. Има малка вероятност вместо футболиста на Литекс да започне Румен Трифонов от ЦСКА.
В халфовата линия до капитана Стилиян Петров ще започне полузащитникът на Левски Владимир Гаджев, който ще замени Благой Георгиев.
Вдясно на атаката ще започне Манолев, а отляво Мартин Петров за сметка на Спас Делев, който ще седне на пейката.
Атаката ще се води от Цветан Генков, а зад него Матеус гласи Христо Янев, който ще замени контузената звезда Ивелин Попов.
Ето и вероятните 11 на България: В. Стоянов, Бандаловски, Иванов, К. Стоянов, Занев,Ст. Петров, Гаджев, Манолев, Янев, М. Петров, Генков.
Същевременно началният час на контролата между двата състава беше променен и тя ще се състои от 20:00 часа, а не както бе първоначално обявена от 20:30.
Мачът ще се играе на стадион "Антонис Пападопулос" и ще бъде втори мач и за двата отбора в рамките на три дни.
Най-добрият малтийски съдия Марко Бордж ще ръководи приятелската среща между футболните национални отбори на Кипър и България, която ще се играе утре в Ларнака. Той е международен съдия от 2008 година. Работи като офис администратор, а снукърът е неговото хоби.
В Европа свири предимно на юноши, като два пъти е ръководил срещи на България - до 21 и до 17 г. Миналата година получава първия си и единствен засега наряд за мъжка квалификация: Андора – Русия (0:2).
Кипърската футболна централа (КОП) ще въведе свободен вход за контролната среща.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Вт Мар 29, 2011 12:23 am

Поляци следят талант на ЦСКА

Един от най-талантливите футболисти на ЦСКА Александър Тонев е предизвикал интереса на един от водещите полски отбори. Скаути на Легия Варшава следят юношата на "червените", съобщава местната преса.
Те са наблюдавали изявите на атакуващия халф по време на контролата България - Сърбия при младежите.

Тонев е гласен за заместник на един от напускащите атакуващи футболисти на Легия. Това е аржентинецът Алехандро Ариел Кабрал, който се маха след края на сезона.
Според сайта onet.pl, българският футболист ще получава доста по-висока заплата, отколкото в ЦСКА. Изданието твърди, че договорът на играча на ЦСКА изтича в края на сезона и затова е предизвикал интерес сред местните тимове.
Освен Легия и лидерът в шампионата Висла Краков има интерес към Сашо Тонев. Вариантът той да премине там обаче е по-малък, защото конкуренцията в атака е доста по-голяма.
В тима от Краков се подвизава друг българин - националът Цветан Генков. Миналата година там игра и настоящият футболист на Славия Георги Христов.
Тонев прави изключително силен сезон до момента. Благодарение на изявите си той се утвърди като капитан на младежкия национален отбор и предизвика интерес в редица чуждестранни клубове.

иероглиф
avatar

Награды :

СообщениеТема: Re: Новости болгарского футбола   Чт Мар 31, 2011 2:52 am

Пеев снова решил завершить карьеру в сборной

Бывший полузащитник «Динамо» Георгий Пеев, выступающий за «Амкар», снова решил завершить карьеру в сборной Болгарии. Это решение он принял после матча со Швейцарией (0:0), сообщает официальный сайт пермяков.

— Еще до матча я говорил: если не выиграем у швейцарцев и потеряем шансы на выход в финальную стадию, то я больше не буду выступать за сборную Болгарии. Это произошло. Так что теперь я уступаю дорогу молодым футболистам. В Болгарии много говорят об омоложении состава национальной команды, но многие игроки, по моему мнению, пока не готовы выступать на таком уровне. Сейчас есть время наиграть состав, чтобы к следующему отборочному циклу был слаженный коллектив. А я сконцентрируюсь на выступлениях за свой клуб, хочу помочь «Амкару» занять как можно более высокое место в чемпионате и, конечно, для меня важно больше времени проводить со своей семьей, — сказал Георгий.